Досягати мети

Анатолій Петрович Усенко – відома людина  у вітчизняному  фізкультурно  – спортивному русі,  справжній фанат  своєї справи,  який цінує  професіоналізм  і готовий працювати з кожним,  хто щиро віддається справі. У  нього  немає  поділу  на лівих і правих,  він  зумів об»єднати людей різного віку  і спеціальностей.  Для нього головне -  фаховість.  Мета -  перемога. І принцип –   справедливість.  Анатолій Усенко  завжди впертий в досягненні своєї мети,  на роботі у нього  немає ні родичів,  ні друзів, а лише  колеги.

Усе  своє життя Анатолій Петрович  працює і бореться за  краще майбутнє селян  свого рідного українського села.  Вірою і правдою  служить він  цій  благородній справі.  Він  добре  пам»ятає  Велику Вітчизняну війну,  бо  впродовж кількох  років  разом з хрещеною   мамою  прожив у  землянці.   Йому  й досі сниться той  «окопчик».

А спортивну  кар»єру  розпочинав  на саморобних лижах  та велосипеді.  Він   вміє  все роботи власними руками.  Перша  електрична лампочка  засвітилася саме у їхній  оселі.  А Толя   разом з  тіткою Тетяною, яка  його всиновила,   найпершими в селі почули голос Левітана  про підняття прапора Перемоги  над рейхстагом  у Берліні  з власноруч  сконструйованого  детекторного приймача.

Працювати з ним  і легко та водночас і важко.  Для багатьох він став «незручним», бо завжди каже те,  що думає.  Однак  скрізь має однодумців.

Анатолій Петрович переконаний,  що  олімпійців треба  шукати перш за все  серед сільських дітей.  І хоч у ветерана  побільшало сивини,  а  усмішка  стала  трохи  стомленою,  він і зараз у строю,  бо за  натурою  Усенко – борець.

Майже 60 років  Анатолій Петрович  Усенко  присвятив  фізкультурно – спортивному товариству  «Колос», став  справжнім   фундатором  та організатором  сільського  фізкультурно – спортивного руху в нашій державі.

Нагороджений  орденами  « Трудового Червоного Прапора» (1986),

«Знак Пошани» 1976),  «За заслуги ІІ ступеня»(2004),  «Відзнакою Президента України» (1995),   «Олімпійським орденом» ( 2005),  медаллю

« Ветеран праці» (1986), Почесними Грамотами Верховної Ради України

(2004, 2008).

Заслужений  працівник культури  УРСР,  заслужений тренер України,  майстер спорту СРСР.

Мабуть, кожен здогадався,  що ставши  жителем Процева, він надавав   допомогу  у  розвитку  спортивної  роботи  в селі.  Забезпечення спортивною формою,  влаштування спортивних ігор  та  змагань,  проведення малих  сільських олімпійських ігор,  придбання « справжнього» рингу -  ось неповний перелік його  благодійних справ. На сьогоднішній день маємо чудового тренера по боксу - Карлова Володимира Яковича. Це також заслуга Усенка Анатолія Петровича. На знак подяки та поваги  сільська громада  присвоїла йому звання « Почесний житель села», а до того ж він ще й «Почесний громадянин Бориспільського району».