Слово   про  земляків

М.К.Фарбун, член КПРС з 1926 р.

фото№ 3661

Я  хочу  розповісти Вам,  дорогі земляки,  про те, як дійшла Радянська влада  до Процева, як  вона  тут встановлювалась.

Повернувшись з  окопів  імперіалістичної  війни  в  своє  село, процівці  почали  ділити  між  собою панську землю, забирати владу до своїх  рук. Енергійними організаторами поділу землі  були бідняки Сава Мироненко, Гнат Савон, Яким Фарбун та інші.

Та не  могли  спокійно  трудитись на одержаній  землі  процівці.То  німці,  то Петлюра , то багато  ще іншої націоналістичної наволочі не давали спокою Радянській  Україні. Щоб скоріше звільнитись від них, процівці  організували і послали в дивізію  Щорса дві роти добровольців  на  боротьбу з ворогами.

Фото № 8331 На фото: Михайло Кононович Фарбун з комунарами. Справа -Тютюн Никон Федорович - голова комуни « Ленінівка»

Трохи пізніше  ми організували в селі  комітет  незаможних селян. Одними з  перших  його  голів  були Петро Тименко, Яким Шокун  і я. Доводилось мені  працювати і головою сільської ради, організовувати  комсомол. Першими  комсомольцями села  були Микита Тименко, Федір Тертишний,  Іван Тютюн та інші.

Пам»ятаю  і першу демонстрацію процівців у 1921 році. Багато тоді людей зібралося, а попереду них з червоним знаменом  у руках ішов сільський бідняк Андрій Антонович Кияшко. Тоді  ми  ходили на могилу  по – звірячому  вбитого Якима Шокуна. Там  ми поклялися  до останньої каплі  крові боротися за ту велику справу, за яку він віддав  своє  життя.

Налагоджуватись почало наше  життя. Селяни об»єдналися в колгоспи. Достаток прийшов у хату колишніх бідняків. Та німецько- фашистські загарбники нарушили наш  спокій. Вистояв  проти  них  і тоді наш  народ. Героїчно  билися  з ними і процівці.

ФОТО № 3667 НА фото: Серед друзів - однополчан . Справа - третій  Фарбун М.К.

ФОТО № 3676 - На фото: Орден Великої Вітчизняної війни  без підпису

Відбудувався, з попелу і руїн піднявся наш Проців. Добротні, світлі будинки стоять в ньому. Хай  мир,  достаток і  щастя буде в них, дорогі земляки!